Blogger tarafından desteklenmektedir.

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği

üşengeç lavaş böreği


5 Dakikada üşengeç lavaş böreği.Kahvaltılara lavaş ile 5 dakikada hazırlanan bir börek.Daha önce lavaşın tadını hepimiz biliyoruz.Lavaşı bu kez börek yapımında kullandık.
Çok ta lezzetli oldu. Yufka açma derdi olmadan şipşak hazırlanan bu böreği sabah kahvaltılarınız da hazırlayın. Tadına bayılacaksınız.Ben bu böreği peynirli olarak hazırladım .Ama ister iseniz patatesli kıymalı soğanlı hatta ıspanaklı bile hazırlayabilirsiniz.5 Dakikada lavaş böreğinin hazırlama aşaması anlatımlı olarak videolu hazırlanmıştır.

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği için malzemeler

  1. 4 Adet lavaş
  2. 300 Gram beyaz peynir yada lor peyniri
  3. Domates sos
  4. Sıvı yağ
  5. 1 Çay bardağı süt
  6. 1 Adet yumurta
5 Dakikada üşengeç lavaş böreği videolu tarifi

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği tarifi hazırlanışı

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği tavada hazırlanan bu böreği hazırlama aşamasına geçelim.İlk olarak süt yumurta bir miktar da sıvı yağı iyice birbirine karıştıralım çırpalım.Peyniri ufalayalım yada rendele yelim. Bir tava içine çok az sıvı yağ dökelim .Tavanın her yerini bir fırça ile yağ sürüyoruz.Lavaşın bir tanesini tavanın içine koyuyoruz üzerine hazırladığımız süt karışımından sürüyoruz .Peynirden üzerine koyuyoruz 2 Kaşık domates sosundan döküyoruz..Üzerine bir lavaş daha koyuyoruz Sütlü karışımından kaşık ile döküyoruz bir fırça ile lavaşa sürüyoruz Yine peynir domates sos koyuyoruz tekrar bir lavaş daha koyuyoruz yine aynı işlemi uyguluyoruz. En son dördüncü lavaşı koyuyoruz.Hazırladığımız böreği ocağın az yanan kısık tarafına koyuyoruz.
yavaş yavaş böreğin altını kızartıyoruz ocak hızlı yanar ise böreği yakabilir bu aşamada dikkatli olmak gerekir.Böreğin bir taradı kızardığı zaman böreği alt üst ediyoruz çeviriyoruz.Diğer tarafını kızartıyoruz.
Diğer tarafı da kızardığı zaman ocağı kapatıyoruz.Böreği bir tabağa alıyoruz Biraz soğuduğu zaman dilimleyerek servis yapıyoruz.Deneyecek olan herkese afiyet olsun.

5 Dakikada üşengeç lavaş böreği

Nefislezzetli tarifler Youtube kanalımız da birbirinden nefis lezzetli yüzlerce tarif mevcuttur.
35 Bine yaklaşan abone sayımız ile günden güne büyümektedir.Sizlerde kanalımıza abone olarak yayınlanan videoları ilk siz izleme şansına ulaşabilirsiniz.
Kanalımıza abone olmak ücretsizdir.Sizleri kanalımıza abone olmaya davet ediyoruz

Hiç yorum yok