Blogger tarafından desteklenmektedir.

Tavada Patatesli Soğanlı Gözleme

Tavada Patatesli Soğanlı Gözleme-Gözleme Nasıl Yapılır ?

.Tavada patates soğanlı gözleme-Gözleme nasıl yapılır ?Kahvaltıların vazgeçilmezi pratik şipşak hazırlayabileceğiniz gözleme.Bu gözlemenin tadına çocuklar bayılıyor.Yumuşacık içinde bol patates ve yeşil soğan bulunan bu gözlemeyi pişirmek için bir tane teflon tavaya veya saca ihtiyacınız var.
gözleme tarifi

Tavada patates soğanlı gözleme


Tavada Patatesli Soğanlı Gözleme İçin Malzemeler

 1. 1-Bardak su
 2. Yarım paket yaş maya
 3. tuz
 4. 1-Tatlı kaşığı tos şeker
 5. 2-Kaşık irmik
 6. Un
 7. Hamurları Açmak İçin
  1. Sıvı yağ

  İç Malzemesi İçin

  1. Patates
  2. Yeşil soğan
  3. Tuz


Tavada Patatesli Soğanlı Gözleme -Gözleme Nasıl Yapılır ?


Tavada patatesli soğanlı gözleme.Gözleme nasıl yapılır ? Gözleme yapmak için derin bir kap içine ilk olarak mayayı bir bardak suda bekletiyoruz.Maya erimesi için.Eriyen mayanın üzerine tuz tos şeker irmik ilave ediyoruz iyice karıştırıyoruz.En son unu ilave ediyoruz.
Un ilavesi hamur kulak memesi kıvamına gelecek şekilde olacak.Hazır olan gözleme hamurunu yarım saat mayalanması için dinlendiriyoruz.Hamur dinlenir iken bizde iç malzemesini hazırlıyoruz .
İç malzemesi için patateslerin kabuklarını soyuyoruz be doğruyoruz bir tencerede üzerine bir bardak su koyup kaynatıyoruz.Kaynayıp piştiği zaman patatesleri ocaktan alıyoruz.iyice eziyoruz .
İçine beş altı adet yeşil soğan doğruyoruz tuz ilave edip karıştırıyoruz.Bir kenara iç malzemeyi alıyoruz.Sıra geldi gözlemeleri hazırlamaya hazırladığımız hamuru ufak parçalara bölüyoruz .
Elimiz ile hamurları yuvarlıyoruz .Toplamda benim 10 adet hamur çıktı.Hamurun bir tanesini alıyoruz düz bir zenime yağ sürüyoruz .Üzerine hamuru koyuyoruz.Elimiz ile hamuru tabak büyüklüğünde açıyoruz.
Açtığımız hamurun içine hazırladığımız iç harçtan koyuyoruz.Bir bohça gibi kapatıyoruz.Diğer hamuru da aynı şekilde açıyoruz.Bu sefer iç harç koyduğumuz hamuru bu açtığımız hamurun içine koyuyoruz yine bohça gibi kapatıyoruz.Bir teflon tavayı ocağa koyuyoruz .İçine çok az sıvı yağ döküyoruz ve hazırladığımız gözlemeyi tavaya koyuyoruz.Ocakta alt üst pişiriyoruz.Tüm hamurları bu şekilde pişiriyoruz.
Hamurları pişirir iken dikkat edilmesi gereken ocağın kısık olması .Eğer çok fazla ocağı açar iseniz gözlemeler yanacaktır ve içleri çiğ olarak kalacaktır.Kısık ateşte pişirin.Eh tarif benden yapması sizden .Afiyet olsun.
Tariflerimizi videolu izlemek istiyor iseniz Youtube kanalımıza abone olun .En yeni tarifleri ilk siz izleyin .Abone olmak için buraya tıklamanız yeterli


Hiç yorum yok